Top świątecznych prezentów

Grudzień 21, 2015 0 komentarzy

Święta za pasem, czas pomyśleć o prezentach. Pachnąca choinka, a pod nią biały opłatek i prezenty – tajemnicze i wyjątkowe.Otrzymywać prezenty lubi każdy człowiek, radość sprawia także obdarowywanie nimi innych. Wiadomo jednak, że prezent powinien być przede wszystkim trafiony i zaskakujący.

Co w tym roku jest na topie świątecznych upominków?

Oczywisty jest fakt, że priorytetem jest gust i indywidualne oczekiwania osoby obdarowywanej. Wręczenie miłośnikom powieści historycznych najnowszego kryminału, nawet, jeśli znajduje się w ścisłej czołówce bestsellerów, może okazać się zupełnie nietrafiony. Jeśli jednak wręczymy tej samej osobie najnowszą powieść historyczną lub książkę dotyczącą ulubionego okresu w historii Polski i świata, sprawimy obdarowywanemu wielką radość.

Ho, ho, ho! Co w tym roku jest najlepszym prezentem?

Ho, ho, ho! Co w tym roku jest najlepszym prezentem?

Książki to jeden z czołowych upominków świątecznych. W księgarniach znaleźć można wiele publikacji o różnym charakterze, począwszy od klasyki, poprzez powieści obyczajowe, kryminały, a na książkach historycznych i poradnikach skończywszy.
Wybór konkretnej alternatywy w dużej mierze zależy od zainteresowań i gustu literackiego osoby obdarowywanej. Odpowiednio wybrana książka to trafiony prezent i wspaniała pamiątka, która łączy w sobie elementy stricte praktyczne z szeroko rozumianą magią świąt. Wśród propozycji warto wymienić m.in. „Zamieć śnieżną i woń migdałów” Camili Lackberg, „Dziewczynę z pociągu” Pauli Hawkins czy też „What it? A co gdyby?” Randalla Munroe.

Sporym zainteresowaniem cieszą się także płyty, ze szczególnym uwzględnieniem najnowszych albumów. Na tej płaszczyźnie – podobnie jak w przypadku książek – priorytetem są zainteresowania i gust osoby obdarowywanej.
W tym przypadku warto wymienić najnowszy album Adele – „25”, Pectus – „Kobiety”, Lemon – „Etiuda zimowa”, „Męskie granie 2015″, czy nowe płyty Coldplay, Dawida Podsiadło, ścieżkę dźwiękową z „Listów do M. 2″ czy z najnowszych „Gwiezdnych wojen”.
Warto dodać, że wśród propozycji fonograficznych znaleźć można płyty polskich i zagranicznych artystów, zarówno współczesnych, jak i legend rodzimej i światowej sceny muzycznej. Na święta sprawdzą się też zawsze płyty z kolędami.

Godne zainteresowania są także filmy na DVD, zwłaszcza najnowsze produkcje. Alternatywa ta najczęściej trafia do osób, które kolekcjonują filmy konkretnego reżysera lub gatunek filmowy.
Godne uwagi polecenia są m.in. filmy: , „Kryptonim U.N.C.L.E”, „Ant-man”, Body/Ciało”, „Hobbit: Bitwa pięciu armii”, „Bogowie”, „Amy”, „Gwiazd naszych wina” czy też „Stulatek, który wyskoczył przez okno, a dla młodszych kinomanów lub dla całych rodzin: „Kraina Lodu”, „Minionki” czy piękna bajka dla dużych i małych – „W głowie się nie mieści”.

Melomani z pewnością ucieszą się z najnowszych płyt

Melomani z pewnością ucieszą się z najnowszych płyt

Brak komentarzy

Rozpocznij dyskusję

Brak komentarzy

Możesz rozpocząć dyskusję na temat artykułu.

Twoje dane są bezpieczne!Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Żadne dane nie będą udostępniane osobom trzecim.