Świąteczne książki, czyli najbardziej klimatyczne powieści – idealne na prezent

Grudzień 22, 2016 0 komentarzy

Każdy czas jest dobry, by zagłębić się w lekturze. Nawet w święta Bożego Narodzenia warto znaleźć chwilę, by odpocząć od kulinarnych uciech i przeczytać coś ciekawego. A cóż może być bardziej interesującego w te szczególne dni, jeśli nie książki o tematyce świątecznej? Tym bardziej, gdy otrzymaliśmy je w prezencie pod choinkę.

Żelazna pozycja, wręcz symbol Bożego Narodzenia to „Opowieść wigilijna” Charlesa Dickensa. Historia starego skąpca i wyzyskiwacza, który w Wigilię świąt uświadamia sobie, że najważniejsza jest miłość i troska o innych. Warto przeczytać tę książkę w najnowszym tłumaczeniu Magdaleny Machay.

Natomiast współczesne opowieści tematycznie związane ze świętami, a mówiące o poszukiwaniu miłości, znajdziemy w zbiorze opowiadań „Podaruj mi miłość”. Miłość to najlepszy prezent na święt, nieważne czy bohaterką jest piosenkarka uciekająca przed sławą, czy dziewczyną adoptowaną przez św. Mikołaja, czy ktokolwiek inny.

Opis świąt Bożego Narodzenia znajdziemy w każdej części sagi o Harrym Potterze. Warto sprawdzić, jak w najnowszym tomie „Harry Potter i insygnia śmierci” bohater i jego przyjaciele przeżywają ten niezwykły czas.

Miłośnikom kryminałów warto natomiast polecić pozycję „Morderstwa i woń migdałów” Camilli Lackberg, gdzie znajdziemy minipowieść „Morderstwo i woń migdałów” z wątkiem kryminalnym na tle świąt Bożego Narodzenia, oraz 3 niepublikowane dotąd nowele. Poza tym jest tu jeszcze autobiografia oraz porady, jak napisać powieść.

Powracamy do romantycznych historii, które mogły się wydarzyć tylko w magiczny czas zimowych świąt. Oto 3 opowiadania trojga autorów „W śnieżną noc. Świąteczne opowiadania o miłości”. Burza śnieżna, zasypane miasteczko – w takiej, wydawałoby się, niesprzyjającej scenerii zaczyna się miłość.
Ambitna i sentymentalna pracownica biura przesyłek niedoręczonych usiłuje dostarczyć list, napisany kilka dekad wcześniej, do rąk adresata. Czy zdąży przed Wigilią? Czy miłość po latach odrodzi się na nowo? – oto historia z niespodziewanym finałem zawarta w powieści Nataszy Sochy „Biuro przesyłek niedoręczonych”.

Życzymy miłej lektury.
ksiazki na prezent

Brak komentarzy

Rozpocznij dyskusję

Brak komentarzy

Możesz rozpocząć dyskusję na temat artykułu.

Twoje dane są bezpieczne!Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Żadne dane nie będą udostępniane osobom trzecim.