Prezenty dla bliższej i dalszej rodziny – uniwersalne pomysły

Grudzień 14, 2015 0 komentarzy

Rodzinne święta mogą być wyjątkowo urokliwe, nie można jednak nie zgodzić się z tym, że mają przynajmniej jedną wadę. Im więcej osób zasiada przy wspólnym stole, tym więcej jest też osób do obdarowania. Nawet prezenty wybierane z myślą o bliższej rodzinie mogą być nie lada wyzwaniem, gdy zaś myślimy o upominkach przekazywanych dalszym krewnym, trudno jest nam oprzeć się wrażeniu, że stoimy przed wyzwaniem niemal niemożliwym do zrealizowania.

W przypadku osób, które dobrze znamy, najlepszym pomysłem jest taki dobór przeznaczonych dla nich prezentów, aby upominki nawiązywały do hobby obdarowanych. Nie musimy przy tym zajmować się analizami psychologicznymi. Wystarczy, że zastanowimy się nad tym, który z członków naszej najbliższej rodziny lubi czytać, który zajmuje się majsterkowaniem, a który nade wszystko kocha teatr. Dobra znajomość członków bliższej rodziny jest najlepszą gwarancją tego, że uda nam się znaleźć upominek nie tylko trafiony, ale również niepowtarzalny.

prez

Dając taki uniwersalny prezent – sprawimy każdemu radość.

Gdy w grę wchodzi dalsza rodzina, sytuacja zaczyna się komplikować. Ciągle mamy do czynienia z osobami nam bliskimi, nie możemy jednak mieć pewności, że ich gust i upodobania są nam znane. Tu dobrym rozwiązaniem jest znalezienie „szpiega”, a więc tego członka dalszej rodziny, który zechce opowiedzieć nam o pasjach osób ze swojego najlepszego otoczenia. Nieznajomość cudzych gustów nie jest niczym wstydliwym, a przyznanie się do niej jest pomysłem znacznie lepszym niż wybieranie nieprzemyślanych i pozbawionych sensu prezentów.

Innym pomysłem, który może spełnić oczekiwania dalszej rodziny, a nas pozbawić dylematu jest zakup bonu upominkowego. Być może prezent taki nie jest szczególnie oryginalny, nie oznacza to jednak, że nie jest w stanie wzbudzić uznania. Postępując w ten sposób rezygnujemy z przypisywania sobie prawa do tego, aby narzucać innym swoje zdanie, możemy mieć jednak pewność, że osoba obdarowana wejdzie w posiadanie rozwiązania, które w danym momencie będzie dla niej najbardziej korzystne. Tu warto pamiętać, aby bon nie opiewał na przesadnie dużą kwotę tak, aby budził radość, a nie zakłopotanie.

Family_Presents

Prezenty dla całej rodziny – co wybrać?

Brak komentarzy

Rozpocznij dyskusję

Brak komentarzy

Możesz rozpocząć dyskusję na temat artykułu.

Twoje dane są bezpieczne!Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Żadne dane nie będą udostępniane osobom trzecim.