Prezent na Dzień Babci i Dziadka

Styczeń 20, 2016 0 komentarzy

21 i 22 stycznia obchodzimy święto naszych babć oraz dziadków. Mamy dla Was kilka inspirujących pomysłów na prezenty!

Jeśli nie wiemy co kupić – warto zdać się na sprawdzone sposoby – książki, filmy bądź płyty spodobają się zawsze. Do tego książki trenują pamięć i ćwiczą szare komórki, co jest niezwykle ważne w starszym wieku. Filmy i muzyka to natomiast coś, co działa odprężająco, relaksująco, a dodatkowo działa na wyobraźnię, przyciąga piękne wspomnienia z młodości, jest oknem na świat.

Inspiracje prezentowe dla dziadków. Źródło: empik.com

Inspiracje prezentowe dla dziadków. Źródło: empik.com

Książki dla seniorów i nie tylko!

My szczególnie polecamy dla dziadków wydania takie, jak „Ukryte terapie. Czego ci lekarz nie powie”- bestseller książkowy pomagający przy leczeniu wszelkich schorzeń. Medycyna naturalna nie będzie kryć już żadnych tajemnic! Krafftówna w krainie czarów” – inspirującą biografię wybitnej aktorki, Barbary Krafftówny – znanej m.in. z Kabaretu Starszych Panów. „450 ściegów na drutach” – inspirujące pomysły znajdzie tu każda seniorka. Babcia będzie zachwycona!”Życie na pełnej petardzie” – opowieść o księdzu Kaczkowskim – pełna optymizmu historia o wierze, walce z chorobą i pomaganiu innym.

Dziadkom mogą spodobać się też wciągające kryminały – od klasyków Agathy Christie po nowości Remigiusza Mroza. Mogą ich zaciekawić też reportaże o wojnie lub PRL-u, książki historyczne, czy dokumenty o przyrodzie, np. „Wilki” Adama Wajraka. Babciom można śmiało polecić książki Grocholi czy Kalicińskiej – ciepłe, kobiece, zabawne, wzruszające.

Muzycznych wspomnień czar

Wasi dziadkowie są melomanami? Postawcie na muzyczny prezent, np. płyty „Dziwny jest ten świat” Czesława Niemena czy „Korowód” Marka Grechuty. Hity z dawnych lat przypomną piękne wspomnienia!

Fanom klasyki polecamy m.in. kolekcję operowych przebojów Andrei Bocelliego – wybitnego włoskiego tenora. Jako że jesteśmy jeszcze w okresie noworocznym, dobrym pomysłem będzie też nagrany w Bazylice Jasnogórskiej Koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Golec uOrkiestra.

Filmowe inspiracje

Możesz również wybrać kino dokumentalne, np. „Historia wynalazków”.  Seniorom lubiącym temat wiary polecamy też „Apartament: Jan Paweł II – prywatnie. A może dziadek jest zapalonym fanem samochodów i spodoba mu się „Top Gear„? A babcia  potrzebuje zadbać o zdrowie i przyda jej się zestaw prostych ćwiczeń „Zdrowy kręgosłup”? Pomyślcie, co lubią Wasi bliscy, co okaże się praktycznym podarunkiem, co sprawi też radość.

Gdy zaś chodzi o kino polskie trafionymi typami mogą być „Bogowie”, „Body/ciało„, wojenna „Karbala” czy obyczajowy „Bilet na księżyc„. Z komedii polecamy „Choć goni nas czas” z Jackiem Nicholsonem i Morganem Freemanem.

Wymyślajcie, wybierajcie i sprawcie dziadkom radość!

Dla dziadków liczy się pamięć!

Dla dziadków liczy się pamięć!

 

 

 

Brak komentarzy

Rozpocznij dyskusję

Brak komentarzy

Możesz rozpocząć dyskusję na temat artykułu.

Twoje dane są bezpieczne!Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Żadne dane nie będą udostępniane osobom trzecim.