6 propozycji na ręcznie zrobiony prezent na święta Bożego narodzenia dla dziadka

Listopad 13, 2014 1 komentarz

Dziadkowi można sprawić przyjemność prezentem na święta Bożego Narodzenia na przynajmniej kilka sposobów, starszy pan z pewnością doceni jednak nie tylko charakterystyczną dla nas gotowość wydania dużych pieniędzy, aby wywołać uśmiech na jego twarzy. Miło będzie mu i wówczas, gdy zorientuje się, że prezent został mu dany ze szczerego serca, trudno więc dziwić się, że ręcznie robione upominki Bożonarodzeniowe dla dziadka są w cenie już od dawna.

 1. Nawet najmłodsze dzieci są w stanie przygotować wykonaną własnoręcznie kartkę z życzeniami świątecznymi zwłaszcza, że jeśli nie potrafią jeszcze pisać, zawsze mogą tego rodzaju życzenia narysować. Tu nie liczy się zresztą technika, ale zaangażowanie.

  Kartka świąteczna dla dziadka

  Kartka świąteczna dla dziadka. Źródło: www.amazon.com

 2. Starsze dzieci mogą spróbować przygotować własnoręcznie także prezent o walorach praktycznych. Ciekawym pomysłem może okazać się malowana skrzynka na narzędzia, mówimy jednak tylko o przykładzie, liczy się bowiem przede wszystkim kreatywność.
  Ręcznie wykonana skrzynka na narzędzia dla dziadka

  Ręcznie wykonana skrzynka na narzędzia dla dziadka. Źródło: funfamilycrafts.com

 3. Dziewczęta mogą też pomyśleć o wykorzystaniu zamiłowania do robótek ręcznych. Sztuczna biżuteria nie będzie może najlepszym pomysłem, szalik i czapka zrobione na drutach przydadzą się jednak w chłodne dni, a dziadek z dumą będzie powtarzał wszystkim, że nie kupił ich w sklepie, ale otrzymał od wnuczki.
  Szalik dla dziadka zrobiony na drutach

  Szalik dla dziadka zrobiony na drutach. Źródło: itsbetterhandmade.com

 4. Jeśli nasze zdolności manualne nie stoją na najwyższym poziomie, możemy spróbować zaskoczyć dziadka znajomością sztuki kulinarnej. Dobrym rozwiązaniem jest przygotowanie dziadkowi ulubionego ciasta, ciasteczek w kształcie ozdób bożonarodzeniowych, a nawet pieczeni, która będzie miękka i chrupiąca, a więc taka, jaką najbardziej lubi starszy pan.
  Ciasto dla dziadka

  Ciasto dla dziadka. Źródło: www.flickr.com

 5. Innym pomysłem jest roślina doniczkowa, która nie została przez nas kupiona w pobliskim markecie, ale wyhodowana dzięki naszym staraniom. Roślina taka będzie przypominała dziadkowi o wnukach przez cały rok, a i dziadek będzie szczególnie zaangażowany w jej pielęgnację.
 6. Niezawodnym prezentem bożonarodzeniowym jest też skompletowany własnoręcznie album ze zdjęciami dokumentującymi życie dziadka albo opowiadającymi o tym, jak dorastały jego dzieci i wnuki. Taki album z pewnością stanie się źródłem wielu wzruszeń i wspaniałą pamiątką na długie lata.
  Fotoksiążka na prezent dla dziadka

  Fotoksiążka na prezent dla dziadka. Źródło: www.empikfoto.pl

A jaki prezent Ty dasz swojemu dziadkowi? Jakie prezenty dawaliście w minionych latach? Podzielcie się swoimi doświadczeniami i inspirujcie innych, aby wszyscy dziadkowie mogli cieszyć się z pamięci wnucząt.

1 komentarz

Rozpocznij dyskusję
 1. Lena
  #1 Lena 5 grudnia, 2014, 14:08

  Jak dla mnie najlepszym pomysłem jest własnoręcznie skomponowany album. Ja sama kiedyś sprezentowałam dziadkom kolaż wspólnych zdjęć. W tym roku dostali mysz bezprzewodową do laptopa z tego powodu że obsługa laptopa bez myszki słabo im wychodziło. I tak podziwiam ich za to że zdołali się nauczyć obsługi komputera w tym wieku i to przy pomocy kursu online [ciach-reklama] . Ja nie wiem czy zdołałabym się nauczyć tego wszystkiego w takim wieku.

  Odpowiedz na ten komentarz

Twoje dane są bezpieczne!Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Żadne dane nie będą udostępniane osobom trzecim.