6 propozycji na fajny prezent na gwiazdkę dla dziadków

Listopad 18, 2014 0 komentarzy

Czy fajny prezent na Gwiazdkę dla dziadków jest w ogóle możliwy do znalezienia? Tak postawione pytanie nie jest wcale pozbawione sensu, mamy bowiem do czynienia z osobami, które zawsze spychane są na dalszy plan podczas wybierania prezentów gwiazdkowych. Wychodzimy z założenia, ze dziadkom przypadnie do gustu każdy otrzymany od nas prezent, stawiamy więc na rozwiązania schematyczne.

A może w tym roku zmienimy nasze podejście?

Oczywiście, prezent nie musi być wcale wystawny, jeśli jest dany ze szczerego serca, dziadków ucieszy więc już choćby komplet zdjęć wnuków w ozdobnych ramkach. Okazuje się jednak, że na tym nie kończą się wcale nasze możliwości.

Ramka na rodzinne zdjęcia

Ramka na rodzinne zdjęcia. Źródło: empik.com

Jeśli chcemy przekonać dziadków, jak bardzo są dla nas ważni, pomyślmy o prezencie wykonanym własnoręcznie. Może nie będzie on przesadnie okazały, możemy mieć jednak pewność, że wykonane przez nas szaliki dla babci i dziadka będą noszone przez nich z duma nie tylko na co dzień.

Nie zaszkodzi również, jeśli pokażemy dziadkom magię współczesnych programów graficznych. Przygotowanie poduszki i kubka ze zdjęciem bliskich nam osób nie wywołuje już większego zaskoczenia. Gdy jednak mamy do czynienia z dziadkami możemy mieć pewność, że będą zszokowani odkrywając, że coś takiego jest możliwe. Dlaczego więc nie mielibyśmy podarować im odrobiny radości?

Poduszka ze zdjęciem

Poduszka ze zdjęciem. Źródło: empikfoto.pl

Jeśli dysponujemy większymi funduszami, możemy tez zaopatrzyć dziadków w odrobinę elektroniki. Nie musi być to sprzęt najnowszej generacji, ważne jest jednak to, aby posiadał funkcje przydatne dla osób starszych. Znakomitym rozwiązaniem jest już choćby telefon z czytelnymi klawiszami, a przecież sprzętów ułatwiających życie staruszkom jest znacznie więcej.

Warto zresztą przyjrzeć się, jak żyją dziadkowie i jak ich życie może zostać usprawnione. Czasem warto nawet zrezygnować z zasady mówiącej o tym, że w prezencie nie powinno się dawać sprzętu gospodarstwa domowego. Jeśli ma on ułatwić dziadkom prowadzenie domu, z pewnością będzie mile widziany.

Pamiętajmy tez, że dziadkom radość sprawia zazwyczaj sama nasza obecność. Dlaczego więc nie podarować im nie tylko zestawu filiżanek do herbaty, ale i obietnicy, że w najbliższym czasie odwiedzimy ich, aby sprawdzić, jak zastawa herbaciana sprawdza się w praktyce?

Zestaw filiżanek

Zestaw filiżanek. Źródło: empik.com

Brak komentarzy

Rozpocznij dyskusję

Brak komentarzy

Możesz rozpocząć dyskusję na temat artykułu.

Twoje dane są bezpieczne!Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Żadne dane nie będą udostępniane osobom trzecim.