Listopad 21, 2014 0 komentarzy

Niemal każdy, kto próbował dowiedzieć się od matki, jaki prezent gwiazdkowy sprawiłby jej największą radość, usłyszał z pewnością odpowiedź, która nie napawała optymizmem. Matki, co do zasady, przekonują, że żaden prezent nie jest im potrzebny, dziecko nie musi wydawać na nie pieniędzy, a jeśli jakiś upominek jest już mile widziany, niech będzie nim rychłe zamążpójście córki albo narodziny wnuka. Jeśli w najbliższym czasie nie planujemy powiększenia rodziny, powinniśmy zastanowić się nad rozwiązaniem alternatywnym.

Pomysł nr. 1.

W zdecydowanej większości przypadków nasze mamy nie mają zbyt dużo czasu na zadbanie o siebie. Nieustannie muszą angażować się w obowiązki domowe, często są przy tym osobami aktywnymi zawodowo. Gdy więc nadchodzi czas, który mogłyby przeznaczyć dla siebie, są na tyle zmęczone, że marzą już tylko o chwili odpoczynku przy ulubionym serialu lub z książką w ręku. Dlaczego zatem nie mielibyśmy dołożyć starań niezbędnych, aby umilić im wspomniany wypoczynek. Ciekawym rozwiązaniem jest weekend w SPA, a choć nie jest to prezent najtańszy, z całą pewności będzie on uznany za wyjątkowy.

Weekend w SPA

Weekend w SPA. Źródło grafiki: www.wales4weddings.co.uk

Pomysł nr. 2.

A może w naszych mamach drzemie znacznie więcej z młodej dziewczyny, niż skłonni bylibyśmy przypuszczać? Matki często rezygnują z pasji, które zajmowały im czas w młodości uważając, że nie ma o nich mowy, gdy ich uwagę zajmują dzieci. Gdy latorośle dorastają, mamom wydaje się, że nie ma już powrotu do tego, co zapomniane, świadomie rezygnują więc z tego, co sprawiało im przyjemność. Prezent gwiazdkowy może to zmienić, przypomnijmy więc sobie opowieści mamy o czasach młodości i zafundujmy jej kurs tańca towarzyskiego, abonament pozwalający na korzystanie z basenu albo… karnet na sezon wiosenny lokalnego klubu piłkarskiego.

Kurs tańca towarzyskiego

Kurs tańca towarzyskiego. Źródło: en.wikipedia.org

Pomysł nr. 3.

Czasem dobrym rozwiązaniem wydaje się również prezent, do znalezienia którego możemy wykorzystać naszą wiedzę o najnowszych technologiach. Mamy często nie wiedzą, ile radości może im dać przenośny komputer, nowoczesny telefon albo czytnik ebooków. Dla nas jest to oczywiste, jeśli więc wejdziemy w posiadanie urządzenia odpowiadającego zainteresowaniom mamy, a jednocześnie znajdziemy w sobie cierpliwość niezbędną do nauki jego obsługi, z pewnością nie będziemy żałować wydanych pieniędzy.

Czytnik ebooków

Czytnik ebooków. Źródło: www.pcpro.co.uk

A jakie są wasze doświadczenia? Macie inne propozycje ekskluzywnych prezentów dla mamy?

Brak komentarzy

Rozpocznij dyskusję

Brak komentarzy

Możesz rozpocząć dyskusję na temat artykułu.

Twoje dane są bezpieczne!Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Żadne dane nie będą udostępniane osobom trzecim.